Produkt został dodany do zapytania.
fbgoogle+

IBM XIV Storage System – rodzina zaawansowanych pamięci masowych

Alicja Darda
  2014-05-19, 2014-05-19
Już od prawie dekady na rynku IT obecne są zaawansowane urządzenia pamięci masowej IBM XIV Storage System. To rozwiązanie dla wymagających klientów potrzebujących szybkiej i bezpiecznej architektury dostosowanej do potrzeb wirtualizacji i działań w chmurze. Jeśli szukasz dla swojej firmy storage'u z najwyższej półki warto zapoznać się z IBM XIV.

Generacje 1, 2 i 3 IBM XIV Storage System

IBM XIV Storage System to rodzina zaawansowanych pamięci masowych zaprojektowanych w celu zapewnienia trwałej i przewidywalnej wydajności, wysokiej dostępności i prostego zarządzania. System składa się z modułów, z których każdy stanowi odrębny system posiadający własną pamięć, dyski i inne elementy połączone paralelnie z użyciem InfiniBand (w przypadku Generacji 3) lub Ethernet (w przypadku Generacji 2). 

System IBM XIV jest dostosowany do integracji ze środowiskami wirtualizacji, baz danych, poczty elektronicznej, analiz, ochrony danych oraz innymi rozwiązaniami czołowych dostawców. Konstrukcja systemu zapewnia znaczny wzrost wydajności stosowanych aplikacji i wyższy poziom niezawodności w porównaniu z tradycyjnymi systemami. Architektura systemu sprawia, że jest on idealną platformą do budowy zwirtualizowanych środowisk i przetwarzania danych w chmurze.

IBM XIV Storage System został stworzony w 2002 roku przez izraelską firmę założoną i kierowaną przez inżyniera i przedsiębiorcę Moshe Yanai. Jego zespół rozpoczął prace nad rewolucyjnym rozwiązaniem z zakresu storage’u. Zespół poświęcił trzy lata na stworzenie unikalnej architektury, którą nazwał „XIV”. Po raz pierwszy system ten trafił do klientów w 2005 roku pod nazwą Nextra, obecnie określany jest mianem Generacji 1.

W grudniu 2007 IBM przejął „XIV” a produkt uzyskał nazwę IBM XIV Storage System. Pierwsza wersją systemu pod flagą IBM została wprowadzona na rynek 8 września 2008. Nieoficjalnie określana została jako Generacja 2 systemu XIV, a reprezentowana jest przez model IBM XIV Storage System Model A14.

Różnice pomiędzy Generacją 1 i Generacją 2 nie opierały się na architekturze, ale na konkretnych częściach systemu. Wraz z nową generacją zmienione zostały dyski, kontrolery, połączenia, usprawniono zarządzanie oraz dodano kolejne funkcje software’owe.
Generacja 3 stanowi kontynuację tradycji XIV Storage System. Według danych przedstawionych przed producenta nowa system ten zapewnia nawet czterokrotnie większą przepustowość, trzykrotnie krótszy czas odpowiedzi, wzrost wydajności przy zastosowaniu opcjonalnego rozwiązania do buforowania na dyskach SSD, elastyczny mechanizm odbudowy zawartości dysków, mechanizm zdalnego zapisu lustrzanego oraz możliwość obsługi wielu aplikacji z jednego systemu. System reprezentuje model IBM XIV Storage System Gen3 Model 214 uzupełniony przez software IBM XIV Storage System Gen3 Software V11.4.0

Jeśli Twoja firma potrzebuje zaawansowanego sprzętu zapewniającego bezpieczeństwo i szybkość działania skontaktuj się specjalistami z naszego portalu. Doradzimy Ci najodpowiedniejsze do Twoich potrzeb rozwiązanie, dobierzemy dodatkowe opcje, a także pomożemy w konfiguracji systemu.

^ góra

 

<